29 жовтня у Києві шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» представила результати дослідження викликів, що впливають на ефективність роботи ЦНАП в Україні та Києві. 400 працівників ЦНАП з 22 областей України долучилися до опитування, проведеного програмою Polaris у співпраці з Всеукраїнською асоціацією ОТГ.
«Врегулювання питання адмінзбору (законопроєкт 4380) може допомогти мережі ЦНАП підтримати належну доступність та якість надання послуг мешканцям. Висловлюючи вдячність донорам за постійну увагу до цього питання, я ще раз звертаюся до депутатського корпусу з проханням підтримати подальші кроки в його вирішенні», – наголосила Лариса Білозір, голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Верховної Ради України.
54% опитаних відчувають погіршення умов роботи ЦНАП через нестачу фінансування, брак кадрів для роботи у ЦНАП актуальний для 47% респондентів.
«Щиро дякую колегам та партнерам за підтримку у збереженні стійкості мережі Центрів. Будучи найбільшою мережею публічних офісів в Україні, для нас критично важливий вектор розвитку з акцентом на стійкість», — зазначила Марина Бобраніцька, начальниця управління системного розвитку надання адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України.
З-поміж результатів досліджень можна виділити наступні дані:
Нагадаємо, що понад 16 тисяч працівників забезпечують роботу центрів, з яких 9 тисяч — адміністратори. Понад 5 тисяч точок доступу до адміністративних послуг та інших сервісів для мешканців і бізнесу, об’єднаних у єдину мережу, сьогодні працюють в Україні.
На заході окремо закцентували на потребах персоналу ЦНАП у навчанні та методологічній підтримці. Експерти наголосили на важливості залучення фахівців центральних органів виконавчої влади до проведення тренінгів і навчань. Найактуальнішими темами наразі визначено інтеграцію адміністративних послуг соціального характеру (АПСХ), ветеранських послуг в ЦНАП, ведення реєстрів та обмін досвідом (застосування найкращих практик у роботі ЦНАП). Досі залишаються серед «проблемних» і послуги з державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).
Серед рекомендацій – фокус на прикладному характері навчань із практичними кейсами, розвиток онлайн та офлайн-форматів для досягнення синергії та доступності, а також розвиток єдиної платформи для навчання і комунікації.
«Перший шлях для вирішення проблем – це правильно їх ідентифікувати. Ми це знали, але цифри і наше дослідження тепер це підтверджують: персонал, постійно зростаюче навантаження, адмінзбір як наскрізні виклики та АПСХ як найпріоритетніша група послуг», – зазначив Віктор Тимощук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ та експерт Програми Polaris.
До обговорення долучилися керівники та керівниці ЦНАП України, працівники ОМС, ОВА, народні депутати, а також фахівці з Міністерства цифрової трансформації, Міністерства юстиції, Міністерства ветеранів, Міністерства розвитку громад та територій України та інших центральних органів влади.
Завантажити дослідження:
21 January 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 January 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...
21 January 2025
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...
Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...
21 January 2025
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...
Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...