В межах розбудови мережі гіперлокальних кореспондентів Суспільного* у громадах всієї України Суспільне Мовлення створить навчальний курс з універсальної журналістики. Він буде опублікований на платформі онлайн-освіти Prometheus, коли стартує відбір на кореспондентів Суспільного у громадах. Навчальний курс буде безкоштовним та спершу доступним для тих, хто зареєструється для участі у відборі, а згодом — і для всіх охочих.
Курс поєднає формат відеолекцій, практичних вправ і тестування результатів. Наповнення розробляють тренери курсу від Суспільного. Методичний дизайн та підтримку, знімання й монтаж лекцій, адаптацію завдань і платформу для навчання забезпечує Prometheus.
«Зараз маємо перші напрацювання зі створення онлайн-курсу, і це виглядає дійсно цікаво. Команди спільно працюють над створенням інструменту, якого компанія ще не мала, і сподіваюся, що все вийде і це дозволить нам стати швидшими та професійнішими», — переконаний Артем Шелковий, генпродюсер регіонального мовлення Суспільного.
«Наша команда завжди шукає фундаментальні точки, де, додавши сильний курс, ми могли б зробити надважливий прорив для всієї країни чи певної галузі. Впевнені, що це саме такий проєкт, тому раді бути залученими!» — сказала Юлія Ходаківська, операційна директорка Prometheus.
Навчання охопить такі теми:
- стандарти інформаційної журналістики та конвергентна журналістика;
- зйомка і монтаж;
- сторітелінг, пошук тем, контент-планування;
- фактчекінг та верифікація інформації;
- безпека журналіста під час роботи;
- використання штучного інтелекту в журналістиці.
Успішне проходження навчання на платформі Prometheus буде обов’язковою умовою для тих, хто хоче долучитися до команди Суспільного. Тренерами курсу стали:
- Ангеліна Карякіна, журналістка та медіаменеджерка, радниця голови правління Суспільного Мовлення, співзасновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу;
- Євгенія Моторевська, журналістка, редакторка та відеопродюсерка, керівниця відділу воєнних розслідувань The Kyiv Independent;
- Анна Погребна, головна редакторка реакції соцмереж Суспільного;
- Олексій Мацкевич, фахівець редакції соціальних мереж департаменту цифрового контенту та соцмереж дирекції цифрових платформ Суспільного;
- Алла Скорик, шеф-редакторка північно-східного хабу Суспільного, що спеціалізується на аналітичній журналістиці з фокусом на воєнні злочини;
- В'ячеслав Мавричев, шеф-редактор східного хабу Суспільного, спеціалізація якого — воєнне репортерство та робота в умовах агресивного цифрового середовища й фізичних небезпек, user-generated content (з англ. — користувацький контент) та боротьба з дезінформацією.
«Наступного року ми готуємося до проведення комунікаційних турів у 82 громадах. Це стане третьою і найбільшою хвилею розбудови гіперлокальної мережі на Суспільному. Такий масштаб охоплення дозволяє нам очікувати велику кількість учасників, які будуть зацікавлені стати гіперлокальними кореспондентами. Отже, ми маємо забезпечити якісне навчання для всіх охочих. Навчальний онлайн-курс не лише сприятиме підготовці нових кореспондентів, ми впевнені, що завдяки цьому курсу учасники отримають необхідні знання та навички, щоб ефективно і якісно висвітлювати події й проблеми місцевих громад на рівні, який відповідає стандартам Суспільного», — Євгенія Гайфер, фахівчиня з адміністрування та супроводу виробництва лінійного контенту дирекції регіонального мовлення Суспільного.
Нагадаємо, команда Суспільного Мовлення готується до розширення мережі гіперлокальних кореспондентів у громадах ще 12 регіонів та посилення наявної сітки у трьох, що заплановані на 2025–2026 роки. Гіперлокальна мережа кореспондентів Суспільного у громадах діє з 2022 року в Чернігівській, Сумській та Харківській областях, а з 2024-го — у Рівненській, Одеській, Черкаській, Дніпропетровській та Полтавській.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Prometheus — найбільша платформа онлайн-освіти в Україні. За 9 років існування Prometheus запустив понад 400 безплатних і 50 платних курсів та переклав українською всесвітньо відомі програми найпрестижніших університетів світу. Усе для того, щоб українці мали відкритий доступ до найактуальніших знань. За час повномасштабного вторгнення активність на платформі перевищила довоєнні показники — сайт відвідало понад 4 мільйони українців та українок, а кількість зареєстрованих на платформі користувачів сягнула двох мільйонів.
* Проєкт реалізується в межах та завдяки проєкту «Підтримка редакційної й цифрової трансформації та розвитку корпоративної культури суспільного медіа в Україні», що фінансується Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida.