20 July 2024
Децентралізація
Мінсоцполітики запрошує територіальні громади запровадити послугу з формування життєстійкості для своїх мешканців
Мінсоцполітики запрошує територіальні громади запровадити послугу з формування життєстійкості для своїх мешканців

З 1 до 13 лютого проходить відбір громад у пілотний проєкт Міністерства соціальної політики. У його рамках кожна територіальна громада України, яка подається і проходить відбір, може запустити нову соціальну послугу.


Отримати безкоштовну психосоціальну підтримку зможе кожен мешканець громади. У першу чергу люди з вразливих категорій населення, ветерани та їхні сім’ї, внутрішньо переміщені особи, а також ті, хто втратив рідних під час повномасштабного вторгнення. Послуга з формування життєстійкості включає в себе 4 ключові компоненти:

  • первинну консультацію з кейс-менеджером - скринінг для виявлення потреб людини і подальшого її спрямування до фахівців;
  • групові заняття з психологом, а також тренінги із самодопомоги;
  • групові семінари з розвитку батьківських компетентностей, організацію батьківських клубів;
  • як наслідок - посилення місцевого волонтерства та координацію ініціатив громадян для згуртування населення громади.

Долучитися до проєкту може кожна територіальна громада України. Для цього виконавчим органам сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, а в разі їх відсутності — військовим адміністраціям населених пунктів (далі — уповноважені органи) потрібно подати офіційну заявку в електронній формі із зазначенням основної інформації про:

1) назву територіальної громади та області,

2) контактну особу від громади (номер телефону та електронна пошта),

3) кількість жителів у громаді,

4) наявність вільного та придатного приміщення для надання послуги, яке відповідає вимогам пункту 40 Постанови Кабміну №1049 - Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості.

Якщо планується використання приміщення комунальної форми власності (комунальних некомерційних підприємств, установ, організацій), обов’язково долучити рішення про виділення такого приміщення для надання послуги.

У разі використання приміщення, яке для участі територіальної громади в експериментальному проекті надає благодійник (наприклад, приміщення приватної форми власності), обов’язково надати письмову згоду благодійника.

5) згоду благодійника надати благодійну пожертву територіальній громаді для облаштування приміщення для надання комплексної послуги та/або забезпечення утримання приміщення, де надаватиметься комплексна послуга (за наявності, у довільній формі),

6) соціальний паспорт територіальної громади або стратегію/план соціального розвитку територіальної громади, інші акти, які визначають соціально-економічний розвиток територіальної громади та/або її потреби (за наявності);

7) результати визначення потреб жителів територіальної громади у соціальних послугах (за наявності) відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.

Зверніть увагу, що уповноважені органи відповідають за перевірку умов для надання послуги та можуть долучати необхідні документи до заявки. Учасники проєкту також зобов'язані дотримуватися законодавства про оренду державного та комунального майна, якщо планується використання приміщень цієї форми власності.Уповноважені органи несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої для участі у проекті.

Відбір територіальних громад проходить з 1 до 13 лютого 2024 року (до 23:59).

Для зручності можна подати заявки у кілька способів:

  1. через електронну систему взаємодії органів виконавчої влади,
  2. або за адресою: info@mlsp.gov.ua з копією на адресу vidbirgromadi@gmail.com.

У разі неможливості подати заявку через електронні засоби комунікації, надсилати паперову форму заявки за адресою: за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.

Усі свої запитання ви можете скеровувати на електронну адресу: Vidbirgromadi@gmail.com.


Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Views: 1331
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: social services
Read more: