18 липня 2024
Децентралізація
59785775 673677239747042 6648817027286827008 n
Категорії
  1. Головна
  2. Міжнародна підтримка
  3. Програма USAID DOBRE
Програма USAID DOBRE
Програма USAID DOBRE
Дата початку:
08.06.2016
Дата завершення:
30.09.2025
Сума допомоги:
107 млн USD

ПРОГРАМА «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ПРИНОСИТЬ КРАЩІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ» (DOBRE)


Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Програма DOBRE розпочала роботу у 2016 році і відтоді допомагає територіальним громадам (ТГ) скористатися можливостями та подолати виклики, пов'язані з децентралізацією.  Протягом перших шести років Програма DOBRE тісно співпрацювала зі 100 ТГ, виконуючи дві основні мети - по-перше, допомогти ТГ урядовувати дієво, відкрито та підзвітно, і по-друге, сприяти активному і ефективному залученню громадян до прийняття рішень та вироблення політик.

Восени 2022 року USAID винагородило Програму DOBRE, продовжуючи її на три роки і надавши додаткового фінансування у розмірі 40 мільйонів доларів США. Протягом цих трьох років DOBRE тісно співпрацюватиме з 60 територіальними громадами (52 з яких вже працювали з Програмою DOBRE раніше). Технічна допомога покликана допомогти ТГ оговтатися від війни та відновити свій розвиток. Підтримка включатиме стратегічне планування, фінансове управління, надання послуг, місцевий економічний розвиток, управління у кризових ситуаціях, сучасні комунікації, громадську активність та зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування й буде посилена матеріальною допомогою. Програма DOBRE працює з громадами-партнерами у десяти областях України: Дніпропетровській, Чернігівській, Харківській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Івано-Франківській та Чернівецькій.

Водночас, Програма DOBRE здійснює Екстрене Реагування, щоб надати 67 ТГ у регіонах, наближених до зон бойових дій, матеріальну допомогу для задоволення їхніх нагальних потреб.  На сьогоднішній день Програма DOBRE виділила понад 5 мільйонів доларів США на Екстрене Реагування цього року.

Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році Програма DOBRE спрямувала майже 1 мільйон доларів восьми партнерським ТГ у Західній Україні, щоб допомогти впоратися з великим напливом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до цих громад.

Консорціум DOBRE, очолюваний організацією Глобал Ком'юнітіз, включає наступні партнерські організації:

  • Український Кризовий Медіа Центр (УКМЦ) - впроваджує потужну комунікаційну стратегію, що підвищує обізнаність громадськості про переваги децентралізації, навчає зацікавлені сторони ефективним комунікаціям та максимально поширює результати, досягнуті ТГ та Програмою DOBRE.
  • Фонд розвитку місцевої демократії імені Єжи Регульського (FSLD/FRDL) надає експертизу та рекомендації ТГ щодо стратегічного планування та інших питань, щоб допомогти громадам відновитися та рухатися вперед.
  • Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK): навчає ТГ кризовому менеджменту та ефективним підходам до управління в сучасних умовах. 

Протягом перших шести років роботи Програми DOBRE до консорціуму також входили Національний демократичний інститут (NDI) та SocialBoost. NDI підвищував рівень гендерної рівності та сприяв розширенню прав і можливостей жінок, надаючи при цьому експертну допомогу в розробці та аналізі кількісних і якісних досліджень. SocialBoost просував інноваційні та затребувані інформаційно-комунікаційні рішення для інклюзивного та партисипативного місцевого врядування.

 

ТЕХНІЧНА ДОПОМОГА ВІД DOBRE

Стратегічне планування: партнер Програми DOBRE, Фонд розвитку місцевої демократії імені Єжи Регульського (FSDL), проводить загальнонаціональні вебінари на різноманітні теми, щоб допомогти ТГ відновитися та повернутися до розвитку. Після кожного вебінару FSLD поширює докладні письмові матеріали та надає подальші консультації. Очікується, що після завершення серії вебінарів Фонд працюватиме безпосередньо з ТГ, щоб допомогти їм переглянути та впровадити свої стратегічні плани з урахуванням поточних потреб та пріоритетів громад.

Покращення надання послуг: Програма DOBRE допомагає ТГ у відкритому та інклюзивному визначенні їхніх головних пріоритетів щодо відновлення та/або покращення надання послуг громадянам, а потім допомагає кожній громаді розробити та впровадити План покращення надання послуг для досягнення поставлених цілей. Програма DOBRE підтримує ці ініціативи, надаючи матеріальну допомогу громадам задля сприяння ефективній реалізації ними їхніх Планів покращення надання послуг.

Ефективне публічне адміністрування в ТГ: Партнер Програми DOBRE, MSAP/UEK, розпочинає свою роботу в рамках розширення Програми DOBRE з проведення серії загальнонаціональних вебінарів, які нададуть посадовим особам та співробітникам ТГ можливість ознайомитися з передовим досвідом у сфері управління в кризових ситуаціях. За цим послідує програма інтенсивного навчання посадових осіб ТГ найкращим управлінським практикам, які допоможуть їхнім громадам відновитися та повернутися до розвитку.

Місцевий економічний розвиток: Програма DOBRE допоможе громадам-партнерам визначити пріоритетні проєкти для місцевого економічного розвитку, беручи до уваги місцеві ресурси, потреби та виклики.  Це може включати рекомендації щодо того, як ТГ можуть підтримувати місцеве підприємництво, розміщувати релоковані підприємства, підтримувати кооперативи, залучати зовнішні інвестиції та інші питання, а також матеріальну допомогу для підтримки конкретних проектів.

Бюджетування та фінансове управління: Програма DOBRE консультує ТГ з питань відкритого та ефективного бюджетного та фінансового менеджменту, управління активами та закупівель, приділяючи особливу увагу викликам, з якими стикаються громади у своїй діяльності в умовах обмежень, що накладаються воєнним станом. Програма DOBRE також апробує створення методології розробки програм відновлення для окремих ТГ.

Зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування: Цей компонент включає кілька ініціатив: допомога ТГ у налагодженні співпраці з громадами за межами України; навчання громад розробці та управлінню проєктами; допомога громадам у розробці концепцій та реалізації спільних проєктів.  Програма DOBRE також надає грант Асоціації об'єднаних територіальних громад, щоб допомогти їй ефективно підтримувати понад 700 громад-членів шляхом поширення знань та навчання, обміну відповідним досвідом між своїми членами, а також адвокації інтересів та позицій ТГ на регіональному та національному рівнях.

Залучення громадськості та підтримка молоді: Програма DOBRE працює через регіональні організації громадянського суспільства з метою сприяння активній участі громадян у прийнятті рішень місцевого рівня та у справах громади, а також зміцнення соціальної згуртованості в умовах значних демографічних змін, яких зазнали багато ТГ через війну.  Програма DOBRE також підтримає низку ініціатив, спрямованих на допомогу ТГ у визначенні та врахуванні проблем і пріоритетів молоді, а також на розширення можливостей самої молоді як допомагати своїм громадам, так і реалізовувати власний потенціал.

 

КОНТАКТИ

Сторінка Програми на сайті УКМЦ

www.facebook.com/decentralizationisdobre

 

ОБЛАСТІ ТА ГРОМАДИ, ДЕ ПРАЦЮЄ ПРОГРАМА: 

Області і громади