Форум "Таврійські горизонти" у Новій Каховці триває. Серед дискусій та обговорень, які чекають на гостей Форуму неабияку увагу приділять і питанням децентралізації.
У дискусії «Розвиток ОТГ в рамках співпраці з інституціями розвитку» взяли участь керівники діючих ОТГ та представники бізнес середовища ОТГ, представники ОТГ, які займаються розвитком підприємництва в ОТГ, громадські діячі, які займаються розвитком МСП в ОТГ області, представники міжнародної технічної допомоги для ОТГ, успішних ОТГ з інших областей. В.о. першого заступника голови ОДА Дмитро Бутрій поінформував учасників обговорення про ситуацію, що склалася з ОТГ на Херсонщині, а також про перспективи розвитку ОТГ та основні напрямки їх економічного розвитку (сільсько-господарські кооперативи, розвиток зеленого туризму, пошук ніш для розвитку).
- Херсонщина була лідером з питань створення територіальних об’єднань, - зазначає представник Офісу реформ на Херсонщині Оксана Силюкова. - У 2006-2007 роках наша невелика команда ініціювала написання на цій території Стратегічних планів економічного розвитку в містах Нова Каховка, Каховка та Берислав. А згодом область стала ініціатором створення першого в Україні Таврійського об’єднання територіальних громад, куди увійшли міста Нова Каховка, Каховка, Таврійськ, Берислав, а також Бериславський та Каховський райони. Був розроблений та прийнятий на усіх рівнях Стратегічний план підвищення конкурентоспроможності ТОТГ. Була створена АРР – Агенція регіонального розвитку, яка взяла на себе імплементацію Стратегічного плану ТОТГ, і це було тоді, коли про доцільність територіальних об’єднань ніхто не говорив.
Херсонщина має дуже великий досвід та знання і тому уже 2-й рік поспіль за підтримки голови ОДА Андрія Гордєєва та в.о.першого заступника голови ОДА Дмитра Бутрія крок за кроком просуває передові ідеї та ініціативи щодо створення, а сьогодні й розвитку ОТГ.
«Другого шляху у нас немає, тому тільки об’єднавши свої зусилля ми створимо успішну та привабливу Херсонщину», - підкреслив Дмитро Бутрій.
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...