Реформа земельних відносин та агросільрозвиток – запорука спроможності об’єднаних громад

На базі Запорізької обласного союзу промисловців і підприємців «Потенціал» в рамках реалізації україно-голландського проекту МАТРА «Земельна реформа – основа перетворень» відбувся семінар на тему: «Особливості впровадження земельної реформи в Україні: прозорість та демократизація дій в рамках трикутника партнерства між органами державного управління, органами місцевого самоврядування та громадського сектору» для представників громад Запорізької області.

Відкрив захід Владислав Сергієнко, який є головою Запорізької обласної аграрної палати та керівником україно-голландського проекту МАТРА. Він зазначив, що в рамках заходу найголовнішою метою є виявлення найкритичніших земельних питань, які хвилюють громадян наших ОТГ.

Серед основних спікерів семінару – директор Запорізького ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування», який розпочав свій захід з того, що презентував всім присутнім позитивні результати впровадження реформи децентралізації на території нашої області.

- На сьогоднішній день Запорізький регіон вийшов на лідерські позиції в Україні по впровадженню реформи. Для нас це є надзвичайно приємна новина, адже ми увійшли в четвірку найкращих областей за кількістю та якістю об’єднаних територіальних громад, які були створені напротязі 2-х років, - розповів Олександр Свистун.

Крім того, він акцентував свою увагу на тому, що спроможність ОТГ прямопропорційно залежить від ефективного використання земельних ресурсів в юрисдикції всієї територіальної громади, а також сумлінної сплати земельного податку суб’єктами господарювання. В перспективі даний податок може стати бюджетоформуючим податком для всіх сільських та селищних ОТГ. Також спікер підкреслив важливість якнайшвидшого прийняття законопроекту 4355, завдяки якому громади отримають право розпоряджатися земельним ресурсом за межами населених пунктів, що зміцнить фінансову спроможність та підвищить інвестиційну привабливість територіальних громад.

Загалом під час семінару були висвітленні положення чинного законодавства щодо встановлення меж населених пунктів, розробки генерального плану, геоінформаційні системи управління та планування розвитку ОТГ, особливості формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації за рахунок податкових надходжень.

Завершила захід вільна дискусія та обговорення можливості довгострокової співпраці у виконанні проектів направлених на розвиток сільської місцевості Запорізької області.

28.06.2017 - 16:53 | Переглядів: 7388

Приєднані зображення:

Область:

Запорізька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 вересня 2024

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до Держбюджету підтримав парламентський комітет з місцевого самоврядування

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до...

26 вересня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

26 вересня 2024

В Офісі Президента розповіли про пріоритети регіональної політики на 2025 рік

В Офісі Президента розповіли про пріоритети...

Наступного року регіональна політика зосередиться на зміцненні обороноздатності країни та подоланні наслідків,...

26 вересня 2024

Як громади розвивають культуру та долають виклики в цій сфері — тези з брифінгу мерів

Як громади розвивають культуру та долають...

Культура — галузь, що часто залишається позбавленою належної уваги в суспільстві, особливо в умовах війни. Однак саме...

26 вересня 2024

Диджитальний перехід у культурі: чому це має хвилювати українців?

Диджитальний перехід у культурі: чому це має...

Cвіт невпинно диджиталізується, і вже ні для кого не є фантастичним той факт, що поруч зі звичайною реальністю існує...