Луцьк і Прилуцьк співпрацюватимуть

Міський голова Микола Романюк, його перший заступник Тарас Яковлев, заступники Сергій Григоренко та Андрій Киця зустрілися з територіальною громадою Прилуцької сільської ради для обговорення співпраці з перспективою подальшого об'єднання. 

Прилуцькій сільській раді підпорядковуються чотири населені пункти: с.Прилуцьке, с. Дачне, с. Жабка, с. Сапогове. Голова сільської радиВалентин Арчибасов розповів, що прийняття Верховною Радою Закону України "Про співробітництво територіальних громад" є дуже доцільним.

“Громади повинні співпрацювати, адже не всі проблеми можна вирішити самостійно, а разом це зробити набагато простіше.

В Законі передбачено те, що можна писати спільні проекти, створювати спільні комунальні заклади, працювати в різних напрямках, а для села - це хороша перспектива”, - сказав він. 
Анатолій Пархом'юк, директор офісу реформ у Волинській області, розповів про переваги міжмуніципального співробітництва.

 “Органи місцевого самоуправління можуть об'єднувати свої ресурси, якщо це допомагає їм покращити ефективність своєї роботи. Разом ОМС можуть зробити те, чого вони ніколи не змогли б досягнути поодинці; вони можуть надавати нові послуги або підвищити якість послуг, які вже надаються ними громадянам”, - розповів він.

Процедура міжмуніципальної співпраці передбачає певні етапи. Ініціювати розгляд питання може сільський голова, депутати, громада. Далі, проходять громадські обговорення, після чого — процедура підготовки нормативних актів. Для цього створюється робоча група, яка складається з одинакової кількості представників з обох сторін, також до групи залучаються фахівці в певних сферах. Після процедури підготовки рішення про співпрацю має прийматися на сесіях сільської та міської рад.

Луцький міський голова Микола Романюк окреслив перспективи співпраці між Прилуцьком та Луцьком. Основними питаннями, що обговорювалися були:

  • відкриття центру надання адміністративних послуг у Прилуцьку;
  • запуск міської маршрутки у села Прилуцької сільської ради;
  • можливість відвідувати школи та ДНЗ сільськими дітьми ( на даний час у дитячі садки приймаються лише луцькі діти, відповідно до рішення сесії міської ради);
  • будівництво дитсадка в с.Дачне (за кошти інвесторів, які будуватимуть житловий мікрорайон);
  • забезпечення ФАПу обладнанням за рахунок бюджету міста, введення ще однієї ставки медсестри, також жителі сіл Прилуцької сільської ради матимуть можливість обслуговуватися в Луцькому центрі первинної медичної допомоги №2;
  • включення місцевого будинку культури до мережі міських закладів культури;
  • відновлення роботи каналізації з Прилуцького до загальноміської мережі;
  • капітальний ремонт вул. Богуна в с.Прилуцьке.

Після завершення слухання рішення про спіпрацю між Прилуцьком та Луцьком було прийнято переважною більшістю голосів.

Микола Романюк подякував небайдужим громадянам, що взяли участь в громадському обговоренні. “Це накладає на нас велику відповідальність, адже Луцьк має взяти на себе вирішення багатьох нагальних проблем з метою покращення спільної роботи в мабутньому”, - сказав міський голова.

 

Область:

Волинська область

Громади:

Прилуцька міська об’єднана територіальна громада     

Джерело:

«Волинь Post»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

27 вересня 2024

27 вересня 2024

Ukrainian Resilience Week: Як українські міста стають сильнішими — долучайтесь до головних подій

Ukrainian Resilience Week: Як українські міста...

Відбудова та стійкість українських міст — це не тільки про відновлення інфраструктури, а й про створення безпечного,...

27 вересня 2024

Чи готові ми до реформи профільної середньої освіти – результати дослідження

Чи готові ми до реформи профільної середньої...

Чи готові громади до впровадження реформи профільної середньої освіти? Що думають про неї голови громад, керівники...

27 вересня 2024