На Луганщині найстаріша в Україні ОТГ ділилась досвідом

У Новопскові Луганської області вперше провели майстер-клас для представників сільських громад, які ще тільки готуються до створення об’єднаної територіальної громади.

Подія відбулася у селах Велика Чернігівка і Верхньобогданівка Станично-Луганського району за ініціативи Луганського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. 

«У громаду, за планом, ми хотіли ввести чотири села або три сільради. Погодилися дві сільради: Великочернігівська і Верхньобогданівська. За пропискою це виходить 1800 жителів. Це малувато, але коли ми вираховували спроможність громади, то дохід у нас становить понад 2 тис грн на душу населення. І нам сказали, що ми є спроможною громадою і маємо право на існування», – розповів кореспонденту сільський голова Великої Чернігівки Юрій Кенюк перед від’їздом до Новопскова, де новачки сподівались отримати відповіді на свої питання щодо стратегії розбудови власної ОТГ.

У Новопскові, в приміщенні нещодавно відкритого Центру надання адміністративних послуг (який розташувався під одним дахом із реконструйованим селищним Домом культури) відбулась тригодинна дискусія з керівниками Новопсковської об’єднаної територіальної громади.

«Дивлюсь на людей, що приїхали: в них очі горять, і це приємно. Багато питань; хочуть і про те, й про те дізнатись... Воно все відразу в голові не відкладеться, але будемо контактувати, будуть дізнаватись у нас про наші помилки. А помилок у нас багато було, то нехай краще на чужих учаться, ніж на своїх. Але легких шляхів все одно в них не буде», – зазначив один з учасників обміну думками, заступник селищного голови Новопскова Микола Старцев.

Після дискусії гостям показали низку об’єктів селища, до яких доклалася об’єднана громада за три роки з дня свого заснування. Зокрема це були той же ЦНАП, дитячий садок, розташований у віддаленому мікрорайоні, дитячі майданчики і паркова зона вздовж берега ріки Айдар.

Після усього побаченого Юрій Кенюк підтвердив своє бажання створити об’єднану громаду з двох своїх сіл.

«Я поки що боюся наврочити, але вже накидав собі план першочергових заходів. Те, що я почув, не тільки мене не зупинило, але підштовхнуло до того, що потрібно діяти ще рішучіше, готувати більш широку програму. І чим швидше, тим краще. Сподобалося мені тут усе, але найбільше те, що люди не просто так гроші витрачають, а зі змістом їх вкладають. Наприклад, в ремонти садків. Діти перебувають у садках у нормальних умовах; вже з такого віку вони привчені до комп'ютерів, вже знають, що таке мультимедійна дошка, можуть розповісти, показати... Дітей є, чим зайняти.  Вразив  той же ЦНАП – класна річ! Нам у будь-якому разі треба зробити все, щоб ЦНАП у нас був. З наших сіл їздити за кожною довідкою в Станицю занадто складно. Та й дорого.

Знову ж таки – є в Новопскові чудове місце для відпочинку. Для нас це теж актуально – людям треба десь відпочивати. Приїдемо – будемо обговорювати побачене з нашими депутатами. Можливо, ще знайдуться ентузіасти, запропонують щось своє. Будемо виїжджати, вчитися, щоб стати в цій справі професіоналами. Сподіваюся, у нас все вийде. Я вірю в це», – підсумував результати поїздки Юрій Кенюк.

Була досягнута домовленість, що фахівці Новопсковської ОТГ надаватимуть необхідні консультації майбутнім колегам і навіть ділитимуться  готовими проектами, якщо такі буде можливість адаптувати до умов Великої Чернігівки і Верхньобогданівки.

Новопсковська ОТГ створена у жовтні  2015 року. Чисельність населення громади -  12192 особи. Має два старостинські округи.  За час створення тут реалізовано майже 20 проектів. Зокрема,  капітальні ремонти дитячих закладів,  доріг,  реконструкція вуличного освітлення, придбання дитячого та спортивного обладнання, облаштування спортмайданчиків тощо. 

Область:

Луганська область

Громади:

Новопсковська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Читайте також:

25 листопада 2024

До реєстру професійних стандартів внесли стандарт «Керуючий справами виконавчого апарату (комітету)»

До реєстру професійних стандартів внесли...

18 листопада Національне агентство кваліфікацій внесло стандарт «Керуючий справами виконавчого апарату (комітету)» до...

25 листопада 2024

 28 листопада: експертна публічна дискусія «Відбудова громад: міжмуніципальна та міжнародна співпраця»

 28 листопада: експертна публічна дискусія...

28 листопада, з 15:00 до 16:30 Інститут аналітики та адвокації (ІАА) проводитиме публічну дискусію «Відбудова громад:...

25 листопада 2024

Стратегії розвитку територій потрібні навіть під час війни, але підходи до стратегування треба змінювати, - Мирослав Кошелюк

Стратегії розвитку територій потрібні навіть...

До 13 лютого 2025 року кожен регіон має актуалізувати свою стратегію розвитку у відповідності до оновленої цього року...

25 листопада 2024

26 листопада – вебінар «Державний бюджет на освіту 2025. Ключові пріоритети та інвестиції»

26 листопада – вебінар «Державний бюджет на...

Швейцарсько-український проєкт DECIDE запрошує на вебінар про кошти на освіту і науку, закладені у Державному бюджеті...