У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, відбувся круглий стіл, під час якого були оголошені умови конкурсу в рамках проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» від Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
«Ми обрали Запорізьку область невипадково для цього конкурсу, — пояснила координатор цього проекту GIZ Зоя Філіпова. — У нас встановились партнерські відносини. Веселівська громада вже отримала підтримку саме у цій сфері. Тому ми вирішили дати можливість і іншим громадам. Зосереджуємо свою увагу саме на ОТГ, бо зацікавлені в довготривалих відносинах і сталих результатах».
«Допомога виявилась дуже важливою для нас. Причому не стільки в матеріальному плані, скільки в організаційному, у перейнятому досвіді європейських країн. Ми стали першими в Запорізькій області, де з’явилися добровольчі пожежні бригади, - розповів Петро Кіяшко, голова Веселівської ОТГ, яка вже є партнером проекту GIZ «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями». - Ми півтора роки готували центр пожежної безпеки до запуску. Проходили навчання, їздили до Німеччини обмінюватися досвідом, формували бригаду добровольців, обирали приміщення. На сьогодні ми вже маємо обладнаний центр безпеки, офіційно зареєстровані 10 осіб в добровільній пожежній дружині, але працює їх насправді значно більше. Сьогодні ми до крайньої точки села добираємось за 25 хвилин, але вже скоро зможемо скоротити цей час до 15. Готуємо до запуску сигнальне сповіщення. Вже відкрили клас з надання першої медичної допомоги, плануємо зробити тренувальний центр. Треба рухатися. Можна все зробити — школи, лікарні, дороги, але якщо людина не почувається безпечно, сенсу у всьому цьому немає. Головне - щоб люди зрозуміли потребу і були зацікавлені вступати до добровільних бригад. І ще важливо, що з дев'яти сіл, які входять до нашої громади, саме в Широкому, де розташований центр безпеки, люди стали найбільш активними. Вони не тільки вимагають, а й ще й самі роблять».
«Під час конференції з безпеки у травні об'єднані територіальні громади висловили свою зацікавленість у створенні центрів пожежної безпеки, — зауважила керівник апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко. - Тому ми вдячні проекту GIZ за надану громадам можливість взяти участь у конкурсі та отримати найнеобхідніше. Проте ми розуміємо, що до кожної ОТГ має бути індивідуальний підхід. Маленькі громади частіше не мають змоги самостійно утворити такий центр, великі громади мають фінансові можливості, але через велику територію їм потрібна допомога саме в організації. Але для всіх тема безпеки дуже важлива. Люди в громадах повірили в реформу, але головне для них — не територія, не назва, а безпека. Тому ми маємо сприяти її забезпеченню».
Зоя Філіпова детально розповіла про умови конкурсу, спрямованого на підвищення рівня захисту населення і територій ОТГ від надзвичайних ситуацій. Переможці отримають техніку, обладнання, спецодяг, пройдуть навчання. Буде надана допомога і в плануванні перших кроків у забезпеченні пожежної безпеки, проведенні профілактичної роботи. Але, зауважила Зоя Філіпова, все це буде адаптуватися під конкретну громаду.
Для досягнення цієї мети переможцям конкурсу буде проведено заходи із підвищення кваліфікації та передане обладнання, призначене для місцевих пожежних команд ОТГ, а саме для гасіння пожеж на відкритій місцевості. Також передбачене надання базової технічної допомоги (додаткове освітлення, використання гідравлічного рятувального обладнання). Тому на етапі оцінки проектних пропозицій організаторам конкурсу важливо впевнитися як в наявності місцевих пожежних команд з аналогічними функціями, так і у серйозності планів та намірів ОТГ, і в подальшому фінансувати та ефективно розвивати місцеву пожежну охорону на території ОТГ без підтримки GIZ.
Передбачено визначити до трьох переможців.
Крім того, GIZ планує підтримати ОТГ в організації та проведенні профілактичних інформаційно-навчальних заходів серед населення до кінця 2018 року.
Для участі в конкурсі представникам громад необхідно заповнити заявку, яка містить три блоки: загальна інформація про ОТГ (для розуміння площі території, кількості населення), наявні на сьогодні ресурси (щоб оцінити ризики, наявну інфраструктуру) і бачення розвитку пожежної безпеки — профілактична робота, волонтери тощо (для розуміння мотивації учасників конкурсу).
Перевага надаватиметься ОТГ, у яких на момент подачі заявки вже буде затверджено положення про створення місцевої пожежної охорони (або аналогічний документ), допомогу у складанні якого запропонували присутні представники Головного управління ДСНС України в Запорізькій області. Окрім того, вони пояснили можливі організаційні форми центрів безпеки (окрема юрособа, яка у подальшому може надавати платні послуги, або юрособа, яка забезпечується радою, або підрозділ сільради).
Конкурс триватиме до 22 червня.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Запорізька областьГромади:
Веселівська селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...