Відбувся регіональний курс «Управління проектами місцевого розвитку» для представників Луганської та Львівської областей
Упродовж 20 лютого - 31 березня 2018 року на е-платформі «Спільнота практик місцевого розвитку» Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO проходив online-курс «Управління проектами місцевого розвитку (регіональний)». Навчання відбулось на замовлення Луганської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та за підтримки Асоціації місцевих рад «Місцеві ради Львівщини» на основі щорічного і найпопулярнішого е-курсу Спільноти практик, що просуває впровадження проектного підходу до розвитку громад. Учасниками навчання, що реалізовував Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України були 190 представників органів публічної влади та громадянського суспільства Луганської та Львівської областей.
Сучасний дистанційно-інтерактивний формат та прикладна орієнтація навчання, запровадження взаємооцінювання концепцій проектів своїх колег, а також підготовка рекомендації щодо вдосконалення розроблених концепцій сприяли отриманню учасниками знань та практичних навиків, необхідних для подальшої підготовки та реалізації проектів, налагодженню контактів для подальшої співпраці.
106 учасників успішно завершили навчання за програмою е-курсу. Рейтинг ТОП 10 учасників е-курсу:
Як зауважила Ольга Лішик, Заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, одна з ініціаторів організації такого навчання для представників Луганської області, а також і безпосередня учасниця е-курсу: "Участь в проекті стала новим поштовхом для втілення ідей і якісного оформлення проектів щодо розвитку інфраструктури і створення послуг для громади, знайомство з колегами і партнерами. Важливим компонентом стало "взаємооцінювання", де є можливість виступити в якості експерта. Дякую за можливість участі в проекті! Схід і Захід разом! "
Інші відгуки про навчання учасників е-курсу вже традиційно акцентують на зручності такої форми навчання та якісному змістовному наповненні та супроводі курсу:
«Хочу виразити подяку організаторам курсу та всім безпосереднім учасникам, без яких курс міг би не відбутися. Існує багато інформації з написання проектів місцевого розвитку. Є затеоретизовані матеріали, є не зовсім компетентні, є такі, що побудовані на власних враженнях та досвіді, але не мають характеру універсальності. Запропонований курс є гармонійним, послідовним і дуже прикладним. Завдяки курсу в мене склалася остаточне бачення побудови концепції проекту та його підготовки, хоч кожен проект і є унікальним. Знання, що отримані на курсі, будуть застосовані для надання допомоги спеціалістам місцевих рад області в підготовці та управлінні проектами місцевого розвитку. Відтепер ця допомога буде більш фаховою та професійною....»
Євген Захарченко, Сєвєродонецьк, Луганська обл.
«Що було б, якби я не взяла участь в курсі УП??? На це запитання у мене одна відповідь – взяла б учать у звичайному тренінгу, але не отримала б такий БАГАЖ ЗНАНЬ, як на платформі “Despro”. Також не буду лукавити, що це було просто і легко. Швидше за все цікаво та тримало у постійному тонусі. А коли є якісне планування з термінами виконання – це дисциплінує! Відповідно така стратегія роботи була присутня на цьому курсі. І, навіть, коли виникало бажання зупинитись, то цікавість: а що буде там далі в рамках курсу, переважала. Тому й сьогодні разом з усіма учасниками відзначаю, хоч і дистанційно наш випуск! Висловлю подяку організаторам за наполегливу працю з нами усіма! Знання та матеріали отримані в рамках курсу, планую використовувати у своїй роботі та навчати підопічних»
Ольга Мельник, Львів.
«Якби не взяла участь у навчанні УП місцевого розвитку, то багато питань залишилися б невирішеними і не було б запаленого командою організаторів-професіоналів курсу вогнику працювати з проектами. Маю велике задоволення від участі в онлайн-навчанні з управління проектами місцевого розвитку. Спочатку це був страх, особливо перед тестуванням першого модуля:)). Та надалі цей "жах" перетворився в захоплення, бажання знати більше, детальніше проаналізувати, зануритись у проблему. Завдяки онлайн-доступу мала можливість опрацьовувати матеріали та складати тести у зручний для себе час, дисциплінувало обмеження в часі на вкладання тестів. Курс УП місцевого розвитку був насичений інноваціями у поєднанні з практикумом, завдяки яким склалося інше бачення " написання проекту", заповнення складових концепції, визначення заінтересованих сторін, фінансування, обмежень, ризиків та сталості проекту. Цікавою та відповідальною була роль експерта, де потрібно було не лише оцінити, але й надати доцільний та суттєвий коментар. Працюючи над власною концепцією та у ролі експерта багато цікавого взяла на замітку для себе»
Світлана Ширкова, Райгородка, Луганська обл.
«Я надзвичайно рада, що вдруге мала змогу взяти участь у такому масштабному он-лайн навчанні, вдосконалити та «відточити» свої знання, як так необхідні для написання якісної концепції! Я завжди рекомендуватиму цей курс та Спільноту практик для своїх знайомих, тих, хто шукає ефективне проектне рішення проблем громади, потребує знати: "що таке «правильний» проект, як його підготувати?", які існують обмеження та етапи, хоче спробувати розробити конкурентну проектну пропозицію для залучення ресурсів і мобілізації громади. Окремо хочу висловити слова подяки цілій команді е-курсу у складі т’юторів, експертів та адміністраторів за тривалу та клопітку роботу. Як би не Ви, ми не змогли творити краще майбутнє для наших громад!»
Мар’яна Івахів, Пустомити, Львівська обл.
Презентація кращих розроблених під час навчання концепцій проектів відбудеться 12-13 квітня 2018 року під час науково-практичної конференції за міжнародною участю «Проблеми розвитку публічного управління в Україні» у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Теги:
Область:
Луганська область Львівська областьДжерело:
DESPRO
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...
21 листопада 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...