Подальша децентралізація владних повноважень в країні та якісне виконання завдань реформи потребує належного законодавчого забезпечення. Прийняття Парламентом низки важливих законопроектів в контексті реформи надасть децентралізації нового імпульсу та створить правове підґрунтя для подальшого розвитку і підвищення спроможності місцевого самоврядування на всіх рівнях. Про це під час робочої наради з актуальних питань децентралізації сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
За його словами, майже два десятки законопроектів з розвитку реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень, підвищення спроможності об’єднаних територіальних громад очікують свого розгляду та прийняття Верховною Радою України. Кожен з них, за словами Глави Уряду, «є сполучною ланкою комплексної і основоположної реформи, від якості впровадження якої залежить ефективність змін у основних сферах життєдіяльності суспільства».
«За 4 роки децентралізації в країні вона завжди знаходила підтримку в Парламенті. За цей час навіть ті, хто не розумів важливості реформи чи не хотів розуміти, змінили свою позицію, побачивши результати реформи за короткий час, і стали її прибічниками. Закликаю народних депутатів України і зараз згуртуватися довкола важливих законопроектів реформи. Маємо спільно виправити ситуацію, коли потрібне законодавство наздоганяє розвиток територій, розвиток громад», - закликав Прем’єр-міністр України.
Серед пріоритетних, Володимир Гройсман назвав законопроект, який визначить міста обласного значення як спроможні громади, що дозволить їм стати активними учасниками процесу добровільного об’єднання територіальних громад.
«Міста обласного значення є найменш активними у процесі об’єднання громад. Це неправильно. Вони є центрами економічної активності і логічно, коли до них приєднаються довколишні громади. Ми пропонуємо для цього дієвий механізм: законодавчо визначаємо міста обласного значення спроможними громадами, і це, в свою чергу, дає змогу приєднатися до них громадам сіл і селищ без проведення до міської ради такої громади виборів, як це відбувається в інших об’єднаних громадах», - зазначив Прем’єр-міністр.
Не менш важливим, за його словами є урядовий законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України».
«Він не передбачає змін чинного сьогодні адміністративно-територіального устрою, а лише визначає порядок та процедуру проведення таких змін. Також дає змогу запровадити реєстр адміністративно-територіальних одиниць, який сьогодні не ведеться в нашій державі, і визначає суб’єктів процесу вирішення питань адмінтерустрою».
Нагадаємо, на початку лютого Глава Уряду заявив, що серед першочергових завдань - завершення реформи децентралізації, наголосивши, що для цього потрібно провести конституційні зміни, закріпити місцеве самоврядування на всіх рівнях, починаючи від громади і закінчуючи областями.
Теги:
Володимир Гройсман законодавче забезпечення
Джерело:
Урядовий портал
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...