У Дальницькій ОТГ планують створити Центр безпеки

Дальницька об’єднана територіальна громада Овідіопольського району, перші вибори у якій відбулися в жовтні минулого року, опрацьовує питання організації на своїй території Центру безпеки. Про такий проект, а також про інші йшлося 19 лютого під час семінару«Стратегічне планування місцевого розвитку», організованого Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Як пояснили ініціатори проекту, у Центрі безпеки планують розмістити пожежно-рятувальну команду, співробітників поліції, можливо, добровільні дружини, які стежитимуть за порядком на території громади, та медиків, котрі надаватимуть першу допомогу. Слід зазначити, що Дальницька ОТГ розташована на узбережжі Чорного моря, а до її складу входять досить відомі курорти, зокрема Грибівка і Санжійка. При цьому у період літнього сезону кількість населення за рахунок відпочивальників зростає у декілька разів, але кількість правоохоронців та рятувальників лишається незмінною, що час від часу створює значні безпекові проблеми. Створення такого Центру дозволило б вирішити це питання.

«Туризм є одним із стратегічних напрямків розвитку вашої громади, тож, гадаю, дефіциту ідей у вас не буде. Звертаю увагу лише на те, що стратегії краще писати всією громадою, дослухатися до думок мешканців, проводити опитування, радитися. Тоді й результат буде спільним», - зазначив радник з питань регіонального розвитку Одеського ЦРМС Віктор Бондарук.

Крім того, як пояснила радник з питань децентралізації ОЦРМС Оксана Гуненкова у рамках семінару«Міжмуніципальне співробітництво територіальних громад», який також відбувся у Дальнику, ідея створення Центру безпеки може бути розширена за рахунок угод про співробітництво з сусідніми, поки що не об’єднаними громадами, які також знаходяться на узбережжі і потерпають від різних небезпечних ситуацій у курортний період.

«Міжмуніципальна співпраця – один з важливих важелів у роботі органів місцевого самоврядування, який варто використовувати. До того ж, в Україні вже є чимало позитивних прикладів такої роботи, які можна накладати на ваші реалії, пристосовувати відповідно до потреб і реалізовувати» - пояснила вона.

Нагадаємо, що на території Дальницької ОТГ, яка першою утворилася на території Овідіопольського району, мешкають понад дев’ять тисяч громадян, а до її складу входять сім населених пунктів.

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Громади:

Дальницька сільська об’єднана територіальна громада Дальницька територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...