6 лютого в Харківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, відбувся круглий стіл «Проблеми та перспективи зміцнення податкової бази місцевих бюджетів в умовах реалізації реформи місцевого самоврядування». Цільовою аудиторією заходу стали об'єднані громади області.
З учасниками спілкувались спеціалісти Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області, представники Асоціації платників податків України та Асоціації органів місцевого самоврядування, директор та експерти Харківського ЦРМС.
Під час круглого столу обговорили посилення податкової спроможності місцевого самоврядування, зокрема щодо надходжень податку з доходів фізичних осіб, акцизного збору, екологічного податку та рентної плати, місцевих податків та зборів, а також координацію діяльності Державної фіскальної служби України та місцевих фінансових органів у сфері обліку платників податків та податкових надходжень.
«Наше основне завдання - змінити свідомість як представників органів місцевого самоврядування, так і платників податків, - зазначила директор Харківського ЦРМС Діана Баринова. - Прозорість та ефективність використання бюджетних коштів – це сигнал платникам, що їх податки витрачаються на розвиток громади. Це має спрацювати як стимул до детінізації оподатковуваних доходів та майна, і, як результат, призведе до збільшення надходжень місцевих бюджетів». Вона підкреслила, що, попри позитивну динаміку наповнення бюджетів об’єднаних територіальних громад, резерви їх збільшення не використані у повній мірі. Це стосується, перш за все, ПДФО, плати за землю, єдиного податку, рентної плати.
Артур Праскурін, заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області, зазначив, що мобілізація податків на територіях - це спільна робота ДФС та місцевої влади. Необхідним кроком має стати формування на територіях ОТГ даних про податкову базу громади, що передбачає проведення інвентаризації платників податків, запровадження повного обліку ресурсів громади (матеріальних, природних, земельних тощо), визначення «точок зростання» економічного потенціалу громади (створення нових підприємств, нових робочих місць, розвиток малого та середнього бізнесу).
Податківці запевнили учасників, що ДФС відкрита до співпраці та має всі можливості та компетенції для підтримки ініціатив об’єднаних територіальних громад щодо наповнення місцевих бюджетів у форматі консультацій.
На закінчення круглого столу голова Зачепилівської об’єднаної територіальної громади Юрій Кривенко підняв питання про те, що фермери, які провадять господарську діяльність на території громади із залученням місцевого населення, сплачують ПДФО в бюджет іншої області. Заступник голови ГУ ДФС пообіцяв направити листа до підрозділу ДФС сусідньої області і завірив, що буде тримати на контролі спрямування платежів ПДФО до бюджету громади, на території якої здійснюється виробнича діяльність суб’єкта господарювання.
Приєднані зображення:
Область:
Харківська областьДжерело:
Харківський Центр розвитку місцевого самоврядування
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...