Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульского (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego), найбільша польська неурядова організація, запрошує на вебінар «Соціальна інтеграція та реінтеграція».
Вебінар проводитиметься в рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що реалізується міжнародним консорціумом виконавців на чолі з Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Вебінар поділено на дві частини:
Частина 1. Соціальна інтеграція та реінтеграція як ключові напрями формування згуртованості локальних спільнот в різних сферах їхнього життя
Дата та час: 16 серпня 2023 р. о 11:00 (запланована тривалість вебінару – 2,5 години)
Онлайн трансляція на Facebook сторінці Програми DOBRE.
Частина 2. Активізація мешканців та підтримка різних груп людей, які потребують допомоги, як шлях до підвищення цілісності локальних спільнот
Дата та час: 18 серпня 2023 р. о 11:00 (запланована тривалість вебінару – 2,5 години)
Онлайн трансляція на Facebook сторінці Програми DOBRE.
Питання соціальної інтеграції та реінтеграції у локальних спільнот є одним із ключових і постійних викликів, з якими стикаються органи місцевого самоврядування в усіх демократичних країнах. Потреби інтеграційної та реінтеграційної діяльності проявляються майже в усіх сферах життєдіяльності місцевої громади: соціальній, економічній, правовій, стосовно формування ідентичності, надання допомоги тощо. Місцева влада є відповідальною за формування такої політики, яка передбачає постійний моніторинг стану справ у соціальній сфері та запровадження заходів, спрямованих на посилення рівня інтегрованості локальної спільноти в усіх сферах її життя. Однак різноманітність людських потреб і очікувань, цивілізаційні та політичні зміни, а також глобальні загрози обумовлюють надскладний характер цього завдання для місцевого самоврядування.
Протягом багатьох років успішної реалізації реформи децентралізації в Україні, територіальні громади також стикались із новими викликами, пов’язаними із соціальною інтеграцією та реінтеграцією мешканців у згуртовану спільноту, яка відчуває приналежність та активно співпрацює заради розвитку спроможної територіальної громади. Подібні виклики і досі актуальні для багатьох громад України. Повномасштабна російська агресія проти України принесла дуже важкі випробування, пов’язані з міграцією населення, релокацією підприємств, необхідністю надання гуманітарної та психосоціальної допомоги та багатьма іншими наслідками війни.
У рамках вебінару спікери висвітлюватимуть питання щодо формули нової інституційної моделі реінтеграції та соціальної інтеграції в громадах, що відповідатиме актуальним суспільним проблемам.
Метою вебінарів є посилення компетенцій представників органів місцевого самоврядування, які займаються соціальною політикою в частині формування сталих соціальних зв’язків та почуття локальної спільноти.
Вебінар складатиметься з двох частин: у першій частині вебінару, 16 серпня, йтиметься про виклики та приклади успішних практик в економічній, трудовій, інфраструктурній сферах, а в другій частині, 18 серпня - про виклики в соціальної сфері, активізацію мешканців, інтеграцію внутрішньо переміщених осіб і надання допомоги людям, які її потребують.
На вебінарі будуть представлені нові європейські тренди та рішення (як інституційні, так і неформальні) на національному рівні, а також ефективні локальні практики територіальних громад України. Приклади та досвід територіальних громад та громадських організацій України включатимуть: створення громадських просторів для професійного навчання та ведення бізнесу, релокацію підприємств, організацію життя внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах, допомогу людям та згуртування мешканців у громадах, які переживають наслідки війни.
Вебінари будуть корисні для:
Модератором вебінарів буде польський експерт Войцех Одзімек – директор Краківського та Жешувського центрів Фонду розвитку місцевої демократії ім. Є. Регульського, який має багаторічний досвід надання консультативної підтримки десяткам органів місцевого самоврядування в Польщі та Україні, а також досвід проведення лекцій та навчальних семінарів.
Під час вебінарів виступатимуть фахівці із територіальних громад України, неурядових організацій та інституцій, які мають практичний досвід реалізації заходів з інтеграції та реінтеграції.
Зареєструватися для участі в вебінарі можна за посиланням: https://forms.gle/YNyGbQvmoHip5D4RA
Під час реєстрації ви зможете поставити питання за темою вебінару, на які спікери спробують відповісти у ході онлайн-семінару.
Після вебінару, зареєстровані учасники отримають навчальні матеріали на електронну адресу, вказану під час реєстрації.
Вебінар буде проводитись українською і польською мовами - із синхронним перекладом на українську.
Програма вебінару
Частина 1. Соціальна інтеграція та реінтеграція як ключові напрями формування згуртованості локальних спільнот в різних сферах їхнього життя
(16 серпня 2023 р. | початок о 11:00 |Facebook сторінка Програми DOBRE)
Частина 2. Активізація мешканців та підтримка різних груп людей, які потребують допомоги, як шлях до підвищення цілісності локальних спільнот
(18 серпня 2023 р. | початок о 11:00 | Facebook сторінка Програми DOBRE)
- організації місцевих жителів у різних сферах життєдіяльності територіальної спільноти,
- формування ідентичності,
- співпраця органів місцевого самоврядування з неурядовим сектором,
- централізоване на локальному рівні управління культурою, спортом та відпочинком у локальних спільнотах.
Теги:
анонс соціальні послуги участь громадян
Джерело:
Програма DOBRE
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...